Tolga Plastik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Ankara’da plastik enjeksiyon, plastik kalıp ve 3-Boyutlu prototip model üretiminde faaliyet gösteren bir şirkettir. 1980’lerde Tek-Plast’ın Yönetim Kurulu’nda görev aldıktan sonra, Tolga Plastik Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. 2001 yılında Mehmet Hakan Atalay tarafından kurulmuştur.

Tolga Plastik Sanayi olarak uzman kadromuz ve kendi geliştirdiğimiz üretim yaklaşımlarımızla kısa zamanda büyük ilerleme kaydettik. Türkiye’nin önde gelen savunma ve havacılık sanayi şirketlerinden ASELSAN ve ROKETSAN’ın onaylı alt yüklenicilerinden biri olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu sektörlerde yer alan düğmelerden kablo tutuculara, mahfazalardan O-ringlere kadar her türlü küçük plastik ürünü üretebilme kabiliyetine sahibiz. Bütün bu plastik ürünler için kullanılan kalıplar ise yine tarafımızdan üretilmektedir. Diğer yandan 5-eksen CNC tezgahımız ile havacılık ve savunma sanayinde kullanılan ürünler için talaşlı imalat üretiminde de bulunabiliyoruz. Ayrıca, fabrikamızda bulunan 3-Boyutlu Yazıcı ile ürünlerin seri üretimden önce prototip üretebilme imkanına da sahibiz.

Ürettiğimiz ürünler başlıca otomotiv, savunma ve havacılık, medikal, güvenlik  vb. sektörlerde kullanılmaktadır.

Firmamızda bulunan 3-Boyutlu Yazıcı sayesinde, üretimden önce üretilmesi planlanan ürünlerin prototipleri yapılarak seri üretim öncesi ön izleme yapılabilmesi mümkün kılınmaktadır.